?

Log in

Writer's Block

Know Thyself

What is your favorite thing about yourself? Least favorite thing?

Answers (212)


 • 1. I have a high weirdness threshold. Does that count?
  2. I am socially awkward
 • My laziness! Both in that and in other case!


 •  UALAR NASIL KABUL OLUR?

  Apartmandan çıkar çıkmaz soğuk hava yüzüne çarptı, ama onun zihni hala az önce okudukları bir cümleye takılı kalmıştı: ;

  "Allah insanların duasını işitir ve onlara cevap verir, onlarla konuşur."

  Dalgın bir halde arabasına bindi. Anahtarı kontağa sokmadan önce, soğuğa aldırmadan, birkaç dakika daha bu konuyu düşündü.

  Nasıl? bu soru ruhunun derinliklerinden gelip zihnini bir bulut gibi kaplıyordu.

  Nasıl?

  Onun her şeyi duyabileceğinden zerre kadar şüphesi yoktu, ama yine de dualara nasıl karşılık verdiğini zihni kavrayamıyordu.

  Sonunda, cevabi bulmayı zamana bırakmayı düşünüyordu ki, birden içinden bir ses

  "Bunu neden bir dua vesilesi yapmıyorsun?" dedi.

  Sahi ya, onun elinden gelen dua etmekten başka ne olabilirdi? Yüksek sesle Rabbine seslendi:

  "Allahim! Senin her kulunun kalbinden gecen arzulardan bile haberdar olduğunu biliyorum. Benim bu dileğimi de elbette duyuyorsun. Lütfen, duaları nasıl duyduğunu ve onlara nasıl cevap verdiğini bana öğret! "

  Arabayı çalıştırdı ve ruhen rahatlamış bir halde evine gitmek üzere yola koyuldu. Ana caddede ilerlerken, birden garip bir duygu doğdu kalbinde. Bu duygu arabayı durdurup bir kutu süt almasını söylüyordu.

  Önce kulak asmadı ve arabasını sürmeye devam etti. Ama ayni duygu bu defa daha güçlü bir şekilde benliğini sardı.

  Bunun Rabbinden kendisine gönderilmiş bir işaret, bir mesaj olabileceğini düşünerek;

  "Pekala Rabbim, sütü alacağım" dedi.

  Bu, çok da zor bir sınav gibi görünmüyordu zaten.Arabadan inip bir kutu süt alacaktı o kadar. Öyle de yaptı ve yeniden yola koyuldu. Ana caddeden arabasını sürmeye devam ederken, bir ara sokağın ağzından geçiyordu ki, içindeki ses bu defa ona "O sokağa sap" diye emretti.

  Önce sokağı geçti, ama duygu kuvvetlenince Peki diyerek geri donup o sokağa girdi.

  Sokaktan ilerledikçe binaların görünümü değişiyor ve iki katli binalar yerlerini tek katli derme-çatma barakalara bırakıyordu. Birkaç ev daha geçtikten sonra, ses durmasını söyledi.

  Arabayı sağa çekti ve etrafına bakındı. Burası tam anlamıyla bir gecekondu mahallesiydi. Ve evlerin çoğunun ışığı sönmüştü. Belli ki, sabah erkenden işe gidecek insanlar yataklarına girmişti bile. O bunları düşünürken, yüreğinin sesi bu defa ona su emri verdi:

  "Git ve sütü sokağın karsısındaki yeşil evde yasayan insanlara ver."

  Genç adam eve baktığında onun pencerelerinden de diğerleri gibi ışık gelmediğini gördü.

  Bu anlamsız bir şey diye düşündü bir an kendi kendisine. Bu evin insanları yataklarında uyuyorlar ve onları uyandırdığım takdirde aptal durumuna düşeceğim.

  Ama o ses "Git ve sütü ver!" dedi yine ona.

  Tereddüt etti uzunca zaman. Sonra aynı aksam ettiği duayı hatırladı. Ve bunun Ondan bir işaret olabileceğine kanaat getirdi. Arabasından çıktı. İsterlerse bana aptal gözüyle baksınlar.

  "Bu Rabb’imden gelen bir emirse eğer ona uyacağım"dedi kararlılıkla.

  Sokağın karşısındaki eve gitti ve zili çaldı. İçerden koşuşturmalar, gürültüler geldi.

  "Kimsin? Ne istiyorsun?" dedi içerden bir erkek sesi.

  Aksanı farklıydı, ama söyledikleri anlaşılabiliyordu.

  Genç adam hemen oradan kaçıp uzaklaşmak istedi bir an.

  Fakat o bunu gerçekleştiremeden kapı açıldı. Fakir görünümlü bir adam açtı. Yüzünden hüzün okunuyordu, ama kapısında bir yabancıyı görmekten de fazla hoşnut değil gibiydi.

  " Buyrun?" diyen ev sahibine sütü uzattı.

  " Bunu size getirdim."

  Adam sütü aldığı gibi içeri koştu. Daha sonra koridorun öteki ucundaki odadan çıkan bir kadın mutfağa doğru seğirtti hızla. Onu izleyen adamın kucağında ise bir bebek vardı. Ağlayan bir bebek. Adamın gözlerinden sicim halinde gözyaşları dökülüyordu. Yarı ağlayarak yarı konuşarak şunları söyledi:

  "Şehre geleli iki ay oluyor. Hala iş bulamadım. Dostun ahbabın yardımlarıyla bugüne kadar geldik. Ama bugün bebeğimize süt alacak paramız yoktu.

  Sürekli dua ediyordum Allah'a bize süt göndermesi için."

  Mutfaktan kadının sesi geldi bu sırada. Onun söylediklerini anlayamadı, çünkü başka bir dil konuşuyordu. Kocası onun sözlerini genç adama tercüme etti:

  "Ondan bize bir meleğiyle süt göndermesini istiyordum. Sen bir melek misin yoksa?"

  Genç adam cüzdanındaki bütün parayı çıkarıp zorla adamın eline tutuşturdu.

  Ve adama bundan sonra onun için hep dua edeceğini, ve bir iş bulabilmesi için elinden geldiğince yardımcı olacağını söyledi.

  Kelimeler boğazında düğümlenince, döndü ve arabasına bindi. Bu defa onun gözlerinden yaşlar dökülüyordu...

  Artık Allah’ın kullarının dualarını nasıl duyduğunu, onlara nasıl cevap verdiğini daha iyi anlamıştı!

 • My most favourite thing would probably be my long luscious legs... ahem!!!... the thing i like least is that i give all the time and don't know when to say no...
 • Run out of things to complain about, lol. Hmmm... okay...

  Favourite Thing About Myself...

  Gotta be my eternal optimism... It may not seem like it, but I always see the upside of everything. And I mean everything. Drives my mates crazy!! Always got a smile on my face, hate it when people moan about things. It's a good trait to have when everything is going bad because it means I can always make sad people see something good from their pain and hopefully cheer them up.

  That, or my eyes... Got the most lovely green eyes.... Lol. In love with myself... Joking! Obviously...

  Least Favourite Thing About Yourself...

  Hmmm. My tendancy to be logical about everything. And I mean everything. Unless I get pissed off. Then I am totally irrational about everything and say the stupidest things. Very hurtful things on occasion. Something that I am very much not proud of. Yes, that may be my other least favourite thing about myself.

  That time that I got isolated from my friends by another friend and they let it happen, that was partly because of my tendancy to make everything logical. They hated that. Said I always killed everything. Have mostly learnt not to do it anymore, but that means I have to keep my mouth shut most of the time. Not good. Not good at all. Very boring. For me at least.  Anyway... I can't think of anything much else to say. Got an A in economics. My worst subject. Yay! Doing a lot better than I expected. What else? Going to one of my best friends birthday parties on Wednesday. Trick or treating for halloween. Witch themed party so I am being really original and going as a witch. Clever me!! Lol. What else... guitar exam coming up soon.... nervous... to an extreme. I ought to be fine seeing as I aced the grade 3 sight-reading my teacher gave me for practice (I'm taking grade 1!). Eh... being irrational again : ( Only other thing I can think of that's new is... nothing really.

  Okay, well, dinner's ready now... chicken! I think. So I'd better go. Bye guys...
 • Нравится стремление узнавать всё и обо всём, интерес к жизни, к людям... Не нравится - патологичесоке неверие в собственные силы, лень, вспыльчивость и неорганизованность... :)
 •  Hmm.. Well.. I like to think i'm loaveable =P In some shape or form.. But not many people tell me if that's true or not XD
  Urm.. Not many things I like about myself actually. I love my protective nature on people though. And my humour.. Oh! And my GREEN eyes =P I'll just leave this one. As I have nothing about myself that I like.

  My LEAST favourite thing about me, now this can go on forever. Obviously that would be my looks, body, my anger isn't all that great either. Have a real anger problem =/ Seriously.. (I tend to punch walls.. not all that great if you chip your knuckle on a BRICK wall -.-)
  My shyness, and my paranoia of people judging me. I hate how I clam up on things, and too scared to open up on things and letting people in that need to be in. I hate how I'm too proud of myself to apologise for things that I should apologise for, and I hate how emotional I get and how easy it is for me to get emotionaly attatched to things/people.

  okay, will leave it there =P
 • Favourite thing about myself would probably be my good sense of humour, and least would be my disability to sing. I love singing, well I love trying to sing but it would be good if I could actually sing.
 •  My Need for Things I can't HaVE! And Most the Time For the longin
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →